25 let Fakulty dopravní

Sborník z konference
[pdf ~16MB]
uskutečněné na závěr výročí 25 let Fakulty dopravní

ČVUT v Praze Fakulta dopravní slaví v roce 2018 již 25 let své existence. Oslavy byly zahájeny 24.1.2018 v Betlémské kapli, kde byly předány Medaile prof. F. J. Gerstnera (nejvyšší fakultní ocenění za zásluhy o rozvoj fakulty a za obětavou a příkladnou činnost ve prospěch Fakulty dopravní), byla předána štafeta končícího děkana Miroslava Svítka novému děkanovi Pavlu Hrubešovi a v neposlední řadě zahrálo Duo Professores. Na celý rok jsou přichystány akce oslavující toto významné výročí. Svým zaměřením odkazují na bohatou minulost nebo nabízejí výhled do budoucího směřování fakulty. Jedná se jak o odborná setkání a konference zaměřené na dopravu, tak další, více či méně překvapující aktivity snažící se představit fakultu v jiném světle než doposud. Cílem je přiblížit Fakultu dopravní nejen zájemcům o studium, ale i široké a odborné veřejnosti.

 

Uskutečněné akce:

obrázek akce

Konference 25 let Fakulty dopravní

Kdy a kde: 24. ledna 2019, Praha

Hlavním mottem konference je představení Fakulty dopravní jako instituce s tradicí a posláním. Příspěvky, které zde zazní vykreslí jak historickou úlohu Fakulty dopravní, tak představí Fakultu dopravní jako klíčového partnera pro spolupráci v otázkách dopravy, logistiky, telekomunikací a dalších dotčených oborů.

plakát akce

Koncert Pražského komorního kytarového orchestru

Kdy a kde: 15.6.2018, Praha, Betlémská kaple

Jako další akce k výročí fakulty se uskuteční koncert Pražského komorního kytarového orchestru společně s charitativní akc9 organizace Člověk v tísni. V průběhu večera bude spuštěn projekt: KYTARKY DO DĚTSKÝCH DOMOVŮ. Vstup je zcela zdarma, tak si přijďte poslechnout krásnou hudbu a podpořit dobrou věc.
Těšíme se na vás, vaše rodinné příslušníky, přátelé...

plakát akce

Fakultní vikend v Děčíně

Kdy a kde: 22. - 24.6.2018, Děčín

Víkend pro studenty, zaměstnance, rodinné příslušníky, přátelé, absolventy… Prosíme nejpozději do 15.6. o potvrzení vaší účasti přes dotazník, abychom mohli vše připravit dle vašich preferencí a všichni si to parádně užili. Zúčastnit se můžete klidně pouze dílčích částí víkendového programu, vše je zcela na vás, my uděláme maximum, abyste si to náležitě užili.

Smart Cities Symposium Prague 2018

Smart Cities Symposium Prague 2018

Kdy a kde: 24. - 25.5.2018, Praha, Klášter minoritů, Malá Štupartská 635/6

Fakulta dopravní pořádá ve spolupráci s EPTS, UCEB, UTEP a UCSB mezinárodní vědecké symposium s názvem SMART CITIES SYMPOSIUM PRAGUE 2018. Hlavním tématem symposia je oblast Smart Cities, nad kterým budou diskutovat přední světoví experti. Loňská velmi úspěšná konference SCSP2017 byla zařazena do sborníku IEEE a je ve schvalovacím procesu pro WoS. Letošní ročník opět připravujeme ve spolupráci s IEEE.

Kariérní Den Fakulty dopravní, zdroj foto https://media.cvut.cz

Kariérní Den Fakulty dopravní

Kdy a kde: 11.4.2018, Praha, Horská 3

Ve středu 11. dubna se uskuteční od 13 hodin na budově Horská první ročník Kariérního dne. Studentům se budou nabízet možnosti jejich budoucího uplatnění, pro zaměstnance pak možnost propojení jejich současné činnosti s praxí resp. možnost nalezení strategického partnera pro výzkumné či projektové záměry. Bude zde i velký prostor pro prezentaci jednotlivých ústavů, ať už směrem k našim studentům, tak i právě k firmám, které se této akce zúčastní.

Sita

Nové Trendy v Letecké dopravě

Kdy a kde: 4.4.2018, CIIRC - Jugoslávských partyzánů 3, 16000 Praha

Po salvnostním podpisu spolupráce se od 15:00 uskuteční přednáška na téma nové trendy v letecké dopravě. Přednášejícím je pan Sergio Colella – President, Europe, vedoucí společnosti na trhu letecké dopravy v oblastech IT a telekomunikací - SITA. Přednáška je otevřená pro všechny zájemce o toto téma.
 

Kariérní Den Fakulty dopravní, zdroj foto https://media.cvut.cz

Beseda Nejen o Dakaru

Kdy a kde: 27.3.2018, Praha, Horská 3

Beseda s nejmladším pilotem kamionu Ralley Dakar. Přijďte si popovídat s Martinem Macíkem Jr. nejen o Dakaru. Martin Macík Jr. poprvé na Dakaru startoval v roce 2013, jako navigátor Vlasty Vildmana. Následně se v roce 2015 stal historicky nejmladším pilotem kamionu na Rallye Dakar. Martin se od té doby každým rokem posouvá výš ve výsledkové listině, letos dojel pátý, ale rád by překonal svého otce Martina Macíka Sr., ten v roce 2010 obsadil 4. místo, což je dodnes nejlepší výsledek české kamionové posádky na Dakaru v Jižní Americe. Právě s otcem vybudovali profesionální dakarský tým Big Shock Racing.

Flying 4 Students

Flying 4 Students

Kdy a kde: 8. - 9.3.2018, Praha, Betlémská kaple

Fakulta dopravní je partnerem unikátní konference s názvem Flying 4 Students. Přijďte se setkat s legendami světového letectví či třeba navštivte některý z nabízených workshopů . Ti co mají rádi letectví, zde nesmí chybět!

Zahájení oslav

Zahájení oslav 25 let Fakulty Dopravní

Kdy a kde: 24.1.2018, Praha, Betlémská kaple

Fakulta dopravní zahájila oslavy svého založení v Betlémské kapli, kde kromě vzpomínání a plánů do budoucna byla slavnostně předána štafeta novému panu děkanovi Pavlu Hrubešovi od prof. Miroslava Svítka. Zároveň zde byly předány Gerstnerovy medaile a jako zlatý hřeb večera bylo vystoupení zatím méně známého hudebního tělesa Duo Professores.